2003 St. Louis Regional/Ozark Zone
Short Course Meters Swimming Championships

Held at the St. Louis Mid-County YMCA Aquatic Center
December 7, 2003

WOMEN'S 50 METER FREESTYLE

Women 19-24 50 Meter Freestyle
*********************************************
Women 40-44 50 Meter Freestyle
*********************************************
Name Age Team Time Points Name Age Team Time Points
********************************************* *********************************************
1. Cox, L 20 IM 30.97
5
1. Tang, J 41 WCY 37.80
5

Women 35-39 50 Meter Freestyle
*********************************************

Women 50-54 50 Meter Freestyle
*********************************************
Name Age Team Time Points Name Age Team Time Points
********************************************* *********************************************
1. McNamee, M 37 SLAM 59.57
5
1. Hentsche, R 50 SC 39.35
5

WOMEN'S 100 METER FREESTYLE

Women 19-24 100 Meter Freestyle
*********************************************
Women 50-54 100 Meter Freestyle
*********************************************
Name Age Team Time Points Name Age Team Time Points
********************************************* *********************************************
1. Cox, L 20 IM 1:09.14
5
1. Goodwin, K 52 UNAT 1:46.92
5

Women 40-44 100 Meter Freestyle
*********************************************

Women 75-79 100 Meter Freestyle
*********************************************
Name Age Team Time Points Name Age Team Time Points
********************************************* *********************************************
1. Petersen, S 41 PKWY 1:05.32
5
1. Sotak, C 75 IM 2:07.62
5

WOMEN'S 200 METER FREESTYLE

Women 19-24 200 Meter Freestyle
*********************************************
Women 75-79 200 Meter Freestyle
*********************************************
Name Age Team Time Points Name Age Team Time Points
********************************************* *********************************************
1. Cox, L
2. Kohrt, N
20
21
IM
WU
2:26.68
2:29.40
5
3
1. Sotak, C 75 IM 4:30.69
5

Women 55-59 200 Meter Freestyle
*********************************************
Name Age Team Time Points
*********************************************
1. Pohlman, M 58 IM 3:03.77
5

WOMEN'S 400 METER FREESTYLE

Women 40-44 400 Meter Freestyle
*********************************************
Women 75-79 400 Meter Freestyle
*********************************************
Name Age Team Time Points Name Age Team Time Points
********************************************* *********************************************
1. Balk, L 41 ROCK 8:50.74
5
1. Sotak, C 75 IM 9:27.06
5

Women 50-54 400 Meter Freestyle
*********************************************
Name Age Team Time Points
*********************************************
1. Orland, B
Goodwin, K
50
52
SLU
UNAT
7:21.02
DQ
5

WOMEN'S 1500 METER FREESTYLE

Women 55-59 1500 Meter Freestyle
*********************************************
Name Age Team Time Points
*********************************************
1. Pohlman, M 58 IM 24:51.38
5

WOMEN'S 50 METER BACKSTROKE

Women 25-29 50 Meter Backstroke
*********************************************
Women 50-54 50 Meter Backstroke
*********************************************
Name Age Team Time Points Name Age Team Time Points
********************************************* *********************************************
1. Zou, L 26 WU 33.00
5
1. Hentsche, R 50 SC 52.34
5

Women 35-39 50 Meter Backstroke
*********************************************

Women 55-59 50 Meter Backstroke
*********************************************
Name Age Team Time Points Name Age Team Time Points
********************************************* *********************************************
1. McNamee, M 37 SLAM 56.02
5
1. Pohlman, M 58 IM 42.16
5

Women 40-44 50 Meter Backstroke
*********************************************

Women 60-64 50 Meter Backstroke
*********************************************
Name Age Team Time Points Name Age Team Time Points
********************************************* *********************************************
1. Petersen, S
2. Tang, J
41
41
PKWY
WCY
37.93
44.09
5
3
1. Henehan, M 61 SLAM 52.94
5

Women 45-49 50 Meter Backstroke
*********************************************

Women 90-94 50 Meter Backstroke
*********************************************
Name Age Team Time Points Name Age Team Time Points
********************************************* *********************************************
1. Hull, J 46 UNAT 42.51
5
1. Hendry, E 92 REC 1:25.62
5

WOMEN'S 100 METER BACKSTROKE

Women 19-24 100 Meter Backstroke
*********************************************
Women 45-49 100 Meter Backstroke
*********************************************
Name Age Team Time Points Name Age Team Time Points
********************************************* *********************************************
1. Kohrt, N
Wayman, K
21
19
WU
IM
1:16.34
DQ
5
1. Hull, J 46 UNAT 1:32.02
5

Women 25-29 100 Meter Backstroke
*********************************************

Women 55-59 100 Meter Backstroke
*********************************************
Name Age Team Time Points Name Age Team Time Points
********************************************* *********************************************
1. Zou, Li 26 WU 1:12.93
5
1. Pohlman, M 58 IM 1:31.03
5

Women 35-39 100 Meter Backstroke
*********************************************

Women 60-64 100 Meter Backstroke
*********************************************
Name Age Team Time Points Name Age Team Time Points
********************************************* *********************************************
1. McNamee, M 37 SLAM 2:27.79
5
Henehan, M 61 SLAM DQ

Women 40-44 100 Meter Backstroke
*********************************************

Women 90-94 100 Meter Backstroke
*********************************************
Name Age Team Time Points Name Age Team Time Points
********************************************* *********************************************
Keil, C 40 HEAT DQ 1. Hendry, E 92 REC 3:23.84
5

WOMEN'S 200 METER BACKSTROKE

Women 35-39 200 Meter Backstroke
*********************************************
Women 90-94 200 Meter Backstroke
*********************************************
Name Age Team Time Points Name Age Team Time Points
********************************************* *********************************************
1. Harris, S
2. McNamee, M
37
37
REC
SLAM
3:14.97
5:19.48
5
3
1. Hendry, E 92 REC 7:43.30
5

Women 40-44 200 Meter Backstroke
*********************************************
Name Age Team Time Points
*********************************************
1. Petersen, S 41 PKWY 2:52.15
5

WOMEN'S 50 METER BREASTROKE

Women 40-44 50 Meter Breastroke
*********************************************
Women 50-54 50 Meter Breastroke
*********************************************
Name Age Team Time Points Name Age Team Time Points
********************************************* *********************************************
1. Richmond, S 42 PKWY 38.98
5
1. Hentsche, R
2. Lehman-Vogelweid, N
50
52
SC
MCY
47.98
53.34
5
3

WOMEN'S 100 METER BREASTROKE

Women 19-24 100 Meter Breastroke
*********************************************
Women 40-44 100 Meter Breastroke
*********************************************
Name Age Team Time Points Name Age Team Time Points
********************************************* *********************************************
1. Wayman, K 19 IM 1:28.41
5
1. Richmond, S
2. Keil, C
3. Balk, L
42
40
41
PKWY
HEAT
ROCK
1:24.00
1:44.39
2:08.61
5
3
1

WOMEN'S 200 METER BREASTROKE

Women 19-24 200 Meter Breastroke
*********************************************
Women 40-44 200 Meter Breastroke
*********************************************
Name Age Team Time Points Name Age Team Time Points
********************************************* *********************************************
1. Wayman, K 19 IM 3:13.16
5
1. Petersen, S
2. Richmond, S
41
42
PKWY
PKWY
2:57.28
3:02.35
5
3

WOMEN'S 50 METER BUTTERFLY

Women 35-39 50 Meter Butterfly
*********************************************
Women 45-49 50 Meter Butterfly
*********************************************
Name Age Team Time Points Name Age Team Time Points
********************************************* *********************************************
1. Harris, W 37 REC 35.88
5
1. Hull, J 46 UNAT 42.12
5

Women 40-44 50 Meter Butterfly
*********************************************

Women 50-54 50 Meter Butterfly
*********************************************
Name Age Team Time Points Name Age Team Time Points
********************************************* *********************************************
1. Richmond, S
2. Tang, J
42
41
PKWY
WCY
29.18
43.71
5
3
1. Lehmann-Vogelweid, N 52 MCY 46.79
5

WOMEN'S 100 METER BUTTERFLY

Women 35-39 100 Meter Butterfly
*********************************************
Name Age Team Time Points
*********************************************
1. Harris, W 37 REC 1:23.30
5

WOMEN'S 200 METER BUTTERFLY

Women 35-39 200 Meter Butterfly
*********************************************
Name Age Team Time Points
*********************************************
1. Harris, W 37 REC 3:09.27
5

WOMEN'S 100 METER INDIVIDUAL MEDLEY

Women 35-39 100 Meter Individual Medley
*********************************************
Women 45-49 100 Meter Individual Medley
*********************************************
Name Age Team Time Points Name Age Team Time Points
********************************************* *********************************************
1. McNamee, M 37 SLAM 2:20.92
5
1. Hull, J 46 UNAT 1:30.67
5

Women 40-44 100 Meter Individual Medley
*********************************************

Women 50-54 100 Meter Individual Medley
*********************************************
Name Age Team Time Points Name Age Team Time Points
********************************************* *********************************************
1. Tang, J
2. Keil, C
41
40
WCY
HEAT
1:36.04
1:38.61
5
3
1. Hentsche, R 50 SC 1:42.90
5

WOMEN'S 200 METER INDIVIDUAL MEDLEY

Women 19-24 200 Meter Individual Medley
*********************************************
Women 40-44 200 Meter Individual Medley
*********************************************
Name Age Team Time Points Name Age Team Time Points
********************************************* *********************************************
1. Kohrt, N 19 WU 2:42.64
5
1. Tang, J 41 WCY 3:31.85
5

WOMEN'S 400 METER INDIVIDUAL MEDLEY

Women 50-54 400 Meter Individual Medley
*********************************************
Name Age Team Time Points
*********************************************
Orland, B 50 SLU DQ

MEN'S 50 METER FREESTYLE

Men 25-29 50 Meter Freestyle
*********************************************
Men 50-54 50 Meter Freestyle
*********************************************
Name Age Team Time Points Name Age Team Time Points
********************************************* *********************************************
1. Mendoza, L 26 WU 26.97
5
1. Pierotti, J 53 WU 36.27
5

Men 35-39 50 Meter Freestyle
*********************************************

Men 55-59 50 Meter Freestyle
*********************************************
Name Age Team Time Points Name Age Team Time Points
********************************************* *********************************************
1. Scherrer, F 37 MCY 28.31
5
1. Daughady, C 57 CSP 34.39
5

Men 40-44 50 Meter Freestyle
*********************************************

Men 60-64 50 Meter Freestyle
*********************************************
Name Age Team Time Points Name Age Team Time Points
********************************************* *********************************************
1. Morris, P
2. Cruz, S
41
41
ROCK
MCY
27.76
38.01
5
3
1. Pohlmann, J 60 IM 37.43
5

Men 45-49 50 Meter Freestyle
*********************************************

Men 75-79 50 Meter Freestyle
*********************************************
Name Age Team Time Points Name Age Team Time Points
********************************************* *********************************************
1. Merrill, N 46 IM 28.21
5
1. Blake, R 78 FLM 38.16
5

MEN'S 100 METER FREESTYLE

Men 25-29 100 Meter Freestyle
*********************************************
Men 50-54 100 Meter Freestyle
*********************************************
Name Age Team Time Points Name Age Team Time Points
********************************************* *********************************************
1. Mendoza, L 26 WU 1:25.64
5
1. Pierotti, J 53 WU 1:18.97
5

Men 35-39 100 Meter Freestyle
*********************************************

Men 55-59 100 Meter Freestyle
*********************************************
Name Age Team Time Points Name Age Team Time Points
********************************************* *********************************************
1. Scherrer, F 37 MCY 1:01.14
5
1. Daughady, C 57 CSP 1:16.84
5

Men 40-44 100 Meter Freestyle
*********************************************

Men 75-79 100 Meter Freestyle
*********************************************
Name Age Team Time Points Name Age Team Time Points
********************************************* *********************************************
1. Beard, J
2. Cruz, S
44
41
IM
MCY
1:07.91
1:24.60
5
3
1. Blake, R 78 FLM 1:30.86
5

Men 45-49 100 Meter Freestyle
*********************************************
Name Age Team Time Points
*********************************************
1. Merrill, N 46 IM 1:00.73
5

MEN'S 200 METER FREESTYLE

Men 25-29 200 Meter Freestyle
*********************************************
Men 45-49 200 Meter Freestyle
*********************************************
Name Age Team Time Points Name Age Team Time Points
********************************************* *********************************************
1. Mahafy, M 25 WU 2:54.26
5
1. Hancock, S 47 SLAM 2:32.83
5

Men 30-34 200 Meter Freestyle
*********************************************

Men 60-64 200 Meter Freestyle
*********************************************
Name Age Team Time Points Name Age Team Time Points
********************************************* *********************************************
1. Gundersen, K 34 TSTL 2:21.47
5
1. Woods, T 60 VMST 3:06.29
5

Men 35-39 200 Meter Freestyle
*********************************************

Men 75-79 200 Meter Freestyle
*********************************************
Name Age Team Time Points Name Age Team Time Points
********************************************* *********************************************
1. Hopson, B 37 TSTL 2:26.56
5
1. Blake, R 78 FLM 3:28.08
5

Men 40-44 200 Meter Freestyle
*********************************************
Name Age Team Time Points
*********************************************
1. Faulhaber, T 42 ROCK 2:28.04
5

MEN'S 400 METER FREESTYLE

Men 25-29 400 Meter Freestyle
*********************************************
Men 60-64 400 Meter Freestyle
*********************************************
Name Age Team Time Points Name Age Team Time Points
********************************************* *********************************************
1. Mahafy, M 25 WU 5:45.52
5
1. Woods, T 60 VMST 6:25.5
5

Men 30-34 400 Meter Freestyle
*********************************************

Men 65-69 400 Meter Freestyle
*********************************************
Name Age Team Time Points Name Age Team Time Points
********************************************* *********************************************
1. Gundersen, K 34 TSTL 5:05.81
5
1. Skilling, J 66 SLAM 9:17.75
5

Men 35-39 400 Meter Freestyle
*********************************************

Men 70-74 400 Meter Freestyle
*********************************************
Name Age Team Time Points Name Age Team Time Points
********************************************* *********************************************
1. Hopson, B 37 TSTL 4:47.74
5
1. Cannon, W 73 SLAM 8:27.50
5

Men 45-49 400 Meter Freestyle
*********************************************

Men 75-79 400 Meter Freestyle
*********************************************
Name Age Team Time Points Name Age Team Time Points
********************************************* *********************************************
1. Gowler, M
2. Hancock, S
46
47
MCY
SLAM
5:02.49
5:31.40
5
3
1. Blake, R 78 FLM 7:30.63
5

MEN'S 800 METER FREESTYLE

Men 45-49 800 Meter Freestyle
*********************************************
Name Age Team Time Points
*********************************************
1. Wolfe, S 46 MCY 25:25.27
5

MEN'S 1500 METER FREESTYLE

Men 25-29 1500 Meter Freestyle
*********************************************
Men 45-49 1500 Meter Freestyle
*********************************************
Name Age Team Time Points Name Age Team Time Points
********************************************* *********************************************
1. Mahafy, M 25 WU 23:35.07
5
1. Gowler, M 46 TSTL 19:46.88
5

Men 35-39 1500 Meter Freestyle
*********************************************
Name Age Team Time Points
*********************************************
1. Hopson, B 37 TSTL 18:48.17
5

MEN'S 50 METER BACKSTROKE

Men 25-29 50 Meter Backstroke
*********************************************
Men 60-64 50 Meter Backstroke
*********************************************
Name Age Team Time Points Name Age Team Time Points
********************************************* *********************************************
1. Mendoza, L 26 WU 34.67
5
1. McNamee, M 62 SLAM 55.62
5

Men 40-44 50 Meter Backstroke
*********************************************

Men 65-69 50 Meter Backstroke
*********************************************
Name Age Team Time Points Name Age Team Time Points
********************************************* *********************************************
1. Beard, J
2. Cruz, S
44
41
IM
MCY
37.10
45.82
5
3
1. Skilling, J 66 SLAM 58.99
5

Men 50-54 50 Meter Backstroke
*********************************************

Men 70-74 50 Meter Backstroke
*********************************************
Name Age Team Time Points Name Age Team Time Points
********************************************* *********************************************
1. Pierotti, J 53 WU 41.97
5
1. Neubert, R 73 SLAM 1:10.11
5

Men 55-59 50 Meter Backstroke
*********************************************
Name Age Team Time Points
*********************************************
1. Edmonds, P 56 SLAM 41.51
5

MEN'S 100 METER BACKSTROKE

Men 40-44 100 Meter Backstroke
*********************************************
Men 55-59 100 Meter Backstroke
*********************************************
Name Age Team Time Points Name Age Team Time Points
********************************************* *********************************************
1. Beard, J 44 IM 1:21.59
5
1. McNamee, M 62 SLAM 2:09.80
5

Men 50-54 100 Meter Backstroke
*********************************************
Name Age Team Time Points
*********************************************
1. Pierotti, J
Orland, M
53
50
WU
SLAM
1:33.55
DQ
5

MEN'S 200 METER BACKSTROKE

Men 45-49 200 Meter Backstroke
*********************************************
Men 60-64 200 Meter Backstroke
*********************************************
Name Age Team Time Points Name Age Team Time Points
********************************************* *********************************************
1. Wolfe, S 46 MCY 7:30.69
5
1. McNamee, M 62 SLAM 4:32.27
5

Men 50-54 200 Meter Backstroke
*********************************************

Men 70-74 200 Meter Backstroke
*********************************************
Name Age Team Time Points Name Age Team Time Points
********************************************* *********************************************
1. Pierotti, J 53 WU 3:24.76
5
1. Cannon, W 73 SLAM 5:06.64
5

Men 55-59 200 Meter Backstroke
*********************************************
Name Age Team Time Points
*********************************************
1. Edmonds, P 56 SLAM 3:34.92
5

MEN'S 50 METER BREASTROKE

Men 40-44 50 Meter Breastroke
*********************************************
Men 60-64 50 Meter Breastroke
*********************************************
Name Age Team Time Points Name Age Team Time Points
********************************************* *********************************************
1. Morris, P
2. Cruz, S
41
41
ROCK
MCY
35.62
53.31
5
3
1. Pohlman, J 60 IM 42.59
5

MEN'S 100 METER BREASTROKE

Men 19-24 100 Meter Breastroke
*********************************************
Men 50-54 100 Meter Breastroke
*********************************************
Name Age Team Time Points Name Age Team Time Points
********************************************* *********************************************
Sethna, D 23 WU DQ 1. Orland, M 50 SLAM 1:21.99
5

Men 30-34 100 Meter Breastroke
*********************************************

Men 60-64 100 Meter Breastroke
*********************************************
Name Age Team Time Points Name Age Team Time Points
********************************************* *********************************************
1. Clark, A 32 SLAM 1:18.0
5
1. Pohlman, J 60 IM 1:40.05
5

Men 40-44 100 Meter Breastroke
*********************************************

Men 70-74 100 Meter Breastroke
*********************************************
Name Age Team Time Points Name Age Team Time Points
********************************************* *********************************************
1. Morris, P 41 ROCK 1:14.49
5
1. Cannon, W 73 SLAM 2:06.51
5

MEN'S 200 METER BREASTROKE

Men 60-64 200 Meter Breastroke
*********************************************
Men 70-74 200 Meter Breastroke
*********************************************
Name Age Team Time Points Name Age Team Time Points
********************************************* *********************************************
1. Pohlman, J 60 IM 3:55.35 1. Cannon, W 73 SLAM 4:54.23
5

Men 65-69 200 Meter Breastroke
*********************************************
Name Age Team Time Points
*********************************************
1. Skilling, J 66 SLAM 5:43.63
5

MEN'S 50 METER BUTTERFLY

Men 19-24 50 Meter Butterfly
*********************************************
Men 40-44 50 Meter Butterfly
*********************************************
Name Age Team Time Points Name Age Team Time Points
********************************************* *********************************************
1. Sethna, D 24 WU 34.68
5
1. Morris, P
2. Faulhaber, T
3. Beard, J
41
42
44
ROCK
ROCK
IM
30.35
34.16
34.59
5
3
1

Men 25-29 50 Meter Butterfly
*********************************************

Men 45-49 50 Meter Butterfly
*********************************************
Name Age Team Time Points Name Age Team Time Points
********************************************* *********************************************
1. Mendoza, L 26 WU 35.11
5
1. Merrill, N 46 IM 31.75
5

Men 35-39 50 Meter Butterfly
*********************************************

Men 55-59 50 Meter Butterfly
*********************************************
Name Age Team Time Points Name Age Team Time Points
********************************************* *********************************************
1. Genin, G
2. Scherrer, F
35
37
WU
MCY
27.14
30.33
5
3
1. Daughady, C 57 CSP 37.26
5

MEN'S 100 METER BUTTERFLY

Men 25-29 100 Meter Butterfly
*********************************************
Men 60-64 100 Meter Butterfly
*********************************************
Name Age Team Time Points Name Age Team Time Points
********************************************* *********************************************
1. Mendoza, L 26 WU 1:12.63
5
1. McNamee, M 62 SLAM 2:22.35
5

Men 35-39 100 Meter Butterfly
*********************************************
Name Age Team Time Points
*********************************************
1. Genin, G 35 WU 1:02.19
5

MEN'S 200 METER BUTTERFLY

Men 45-49 200 Meter Butterfly
*********************************************
Name Age Team Time Points
*********************************************
1. Wolfe, S 46 MCY 9:02.60
5

MEN'S 100 METER INDIVIDUAL MEDLEY

Men 35-39 100 Meter Individual Medley
*********************************************
Men 60-64 100 Meter Individual Medley
*********************************************
Name Age Team Time Points Name Age Team Time Points
********************************************* *********************************************
1. Genin, G
2. Scherrer, F
35
37
WU
MCY
1:07.66
1:12.54
5
3
1. McNamee, M 62 SLAM 2:11.29
5

Men 40-44 100 Meter Individual Medley
*********************************************

Men 65-69 100 Meter Individual Medley
*********************************************
Name Age Team Time Points Name Age Team Time Points
********************************************* *********************************************
1. Morris, P
2. Cruz, S
41
41
WU
MCY
1:07.86
1:43.86
5
3
1. Skilling, J 66 SLAM 2:17.32
5

Men 45-49 100 Meter Individual Medley
*********************************************

Men 70-74 100 Meter Individual Medley
*********************************************
Name Age Team Time Points Name Age Team Time Points
********************************************* *********************************************
1. Hancock, S 47 SLAM 1:22.90
5
1. Cannon, W 73 SLAM 2:11.02
5

Men 50-54 100 Meter Individual Medley
*********************************************
Name Age Team Time Points
*********************************************
1. Orland, M 50 SLAM 1:11.38
5

MEN'S 200 METER INDIVIDUAL MEDLEY

Men 40-44 200 Meter Individual Medley
*********************************************
Men 55-59 200 Meter Individual Medley
*********************************************
Name Age Team Time Points Name Age Team Time Points
********************************************* *********************************************
1. Faulhaber, T 42 ROCK 2:54.03
5
1. Daughady, C 57 CSP 3:23.32
5

Men 45-49 200 Meter Individual Medley
*********************************************
Name Age Team Time Points
*********************************************
1. Merrill, N
Wolfe, S
46
46
IM
MCY
2:44.66
DQ
5

MEN'S 400 METER INDIVIDUAL MEDLEY

Men 40-44 400 Meter Individual Medley
*********************************************
Name Age Team Time Points
*********************************************
Wolfe, S 46 MCY DQ

200 METER FREESTYLE RELAY

Men 120-159 200 Meter Freestyle Relay
*********************************************
Mixed 200-239 200 Meter Freestyle Relay
*********************************************
Team Time Points Team Time Points
********************************************* *********************************************
1. SLAM 1:56.14
10
1. SLAM 2:57.64
10
K Gunderson(34), B Hopson(37)
F Scherrer(37), A Clark(32)
R Hentsche(50), J Skilling(66)
Ma McNamee(37), Mi McNamee(62)

Mixed 76-119 200 Meter Freestyle Relay
*********************************************
Team Time Points
*********************************************
1. Wash U 1:56.59
10
L Zou(26), N Kohrt(21)
L Mendoza(26), D Sethna(23)

400 METER FREESTYLE RELAY

Men 120-159 400 Meter Freestyle Relay
*********************************************
Team Time Points
*********************************************
1. Wash U 5:01.72
10
J Pierotti(53), L Mendoza(26)
D Sethna(23), G Genin(35)

200 METER MEDLEY RELAY

Men 120-159 200 Meter Medley Relay
*********************************************
Mixed 200-239 200 Meter Medley Relay
*********************************************
Team Time Points Team Time Points
********************************************* *********************************************
Wash U DQ 1. SLAM 2:20.24
10
G Genin(35), M Mahafy(25)
J Peirotti(53), L Mendoza(26)
Ma McNamee(37), Mi McNamee(62)
S Richmond(42), W Cannon(73)

Mixed 76-119 200 Meter Freestyle Relay
*********************************************
Team Time Points
*********************************************
1. Wash U 2:20.24
10
N Kohrt(21), G Genin(35)
L Zou(26), D Sethna(23)

400 METER MEDLEY RELAY

Men 120-159 400 Meter Medley Relay
*********************************************
Mixed 200-239 400 Meter Medley Relay
*********************************************
Team Time Points Team Time Points
********************************************* *********************************************
1. Wash U 5:27.39
10
1. SLAM 7:39.12
10
J Peirotti(53), L Mendoza(26)
D Sethna(23), G Genin(35)
Ma McNamee(37), Mi McNamee(62)
S Richmond(42), W Cannon(73)

Mixed 76-119 400 Meter Freestyle Relay
*********************************************
Team Time Points
*********************************************
1. Wash U 5:29.67
10
L Zou(26), N Kohrt(21)
L Mendoza(26), D Sethna(23)

Final Standings

Washington University (WU) 153
St. Louis Area Masters (SLAM) 147
Illinois Masters (IM) 111
Mid-County YMCA (MCY) 68
Rockwood/Marquette (ROCK) 44
Parkway (PKWY) 38
Rec-Plex (REC) 35
Team-St. Louis 25
West County YMCA (WCY) 21
Clayton Shaw Park (CSP) 20
Florida Mavericks (FLM) 20
Sugar Creek (SC) 20
Lebanon (MO) (VMST) 10
Hazelwood (HEAT) 6
St. Louis University (SLU) 5

Note: SLAM relays were not scored, as they were frequently made up with swimmers who listed their team as something other than SLAM in their individual events.