St. Louis Masters 
                                JCCA - 7/29/01                                 
                                    Results                                    
 
Event 1  Women 45-49 800 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Delanois, Barbara         46 UNAT                          13:54.05  
 
Event 1  Men 45-49 800 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Hancock, Steven T         45 SLAM-OZ                       12:22.09  
 
Event 1  Men 75-79 800 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Blake, Robert S           77 SLAM-OZ                       16:14.72  
 
Event 2  Men 35-39 1500 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Hopson, Bruce E           35 SLAM-OZ                       20:06.35  
  2 Leahy, Jim M              36 SLAM-OZ                       21:29.90  
 
Event 3  Women 35-39 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 McNamee, Mary B           35 SLAM-OZ                        2:43.23  
 
Event 3  Women 90-94 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Hendry, Edith M           90 SLAM-OZ                        3:25.31  
 
Event 3  Men 60-64 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 McNamee, Sr., Michael B   60 SLAM-OZ                        1:58.77  
  2 Skilling, Jack            64 SLAM-OZ                        2:10.73  
 
Event 3  Men 75-79 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Maine, Thomas O           76 IM-IL                          1:53.69  
 
Event 4  Women 30-34 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Day, Nadine K             31 IM-IL                          2:18.27  
 
Event 4  Women 55-59 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Pohlman, Mary M           56 IM-IL                          3:09.00  
 
Event 4  Men 19-24 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Johnson, Mikal W          22 SLAM-OZ                        2:17.99  
 
Event 4  Men 40-44 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Shirley, Matthew          40 SLAM-OZ                        2:41.16  
  2 Gaw, Jeffrey F            43 SLAM-OZ                        3:03.93  
 
Event 4  Men 45-49 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Hancock, Steven T         45 SLAM-OZ                        2:46.00  
 
Event 4  Men 55-59 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Daughaday, Carlos C       55 SLAM-OZ                        3:07.83  
 
Event 4  Men 60-64 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Hyten, Bob                62 SLAM-OZ                        4:02.22  
  2 Skilling, Jack            64 SLAM-OZ                        4:32.94  
 
Event 4  Men 70-74 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Neubert, Bob J            71 SLAM-OZ                        4:02.22  
 
Event 4  Men 75-79 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Blake, Robert S           77 SLAM-OZ                        3:22.56  
  2 Sery, Donald J            77 SLAM-OZ                        4:42.00  
 
Event 5  Women 35-39 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 McNamee, Mary B           35 SLAM-OZ                        3:02.84  
 
Event 5  Women 45-49 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Delanois, Barbara         46 UNAT                           1:55.54  
 
Event 5  Men 19-24 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 McGettigan, Joseph P      21 SLAM-OZ                        1:28.36  
 
Event 5  Men 35-39 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Zegarra-Ballon, Julio E   37 SLAM-OZ                        1:40.50  
 
Event 5  Men 40-44 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Keating, Raymond          42 SLAM-OZ                        1:27.41  
 
Event 5  Men 55-59 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Ellenberger, Leroy        59 SLAM-OZ                        1:58.70  
 
Event 5  Men 60-64 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 McNamee, Sr., Michael B   60 SLAM-OZ                        1:58.66  
 
Event 5  Men 70-74 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Cannon, William C         71 SLAM-OZ                        2:07.84  
 
Event 5  Men 75-79 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Maine, Thomas O           76 IM-IL                          1:53.41  
 
Event 6  Women 30-34 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Day, Nadine K             31 IM-IL                          1:02.81  
 
Event 6  Women 35-39 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 McNamee, Mary B           35 SLAM-OZ                        2:11.60  
 
Event 6  Women 40-44 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Payne, Lori A             42 SLAM-OZ                        1:08.06  
 
Event 6  Women 55-59 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Pohlman, Mary M           56 IM-IL                          1:27.45  
 
Event 6  Men 19-24 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Johnson, Mikal W          22 SLAM-OZ                        1:03.74  
  2 McGettigan, Joseph P      21 SLAM-OZ                        1:16.28  
 
Event 6  Men 40-44 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Keating, Raymond          42 SLAM-OZ                        1:09.69  
  2 Gaw, Jeffrey F            43 SLAM-OZ                        1:24.51  
 
Event 6  Men 45-49 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Hancock, Steven T         45 SLAM-OZ                        1:10.04  
 
Event 6  Men 55-59 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Daughaday, Carlos C       55 SLAM-OZ                        1:25.44  
 
Event 6  Men 60-64 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Hyten, Bob                62 SLAM-OZ                        1:42.48  
  2 Skilling, Jack            64 SLAM-OZ                        1:49.48  
  3 McNamee, Sr., Michael B   60 SLAM-OZ                        1:59.70  
 
Event 6  Men 70-74 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Neubert, Bob J            71 SLAM-OZ                        1:44.31  
 
Event 6  Men 75-79 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Blake, Robert S           77 SLAM-OZ                        1:30.40  
  2 Sery, Donald J            77 SLAM-OZ                        1:58.16  
 
Event 7  Men 19-24 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 McGettigan, Joseph P      21 SLAM-OZ                        1:29.38  
 
Event 7  Men 35-39 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Hopson, Bruce E           35 SLAM-OZ                        1:11.34  
  2 Leahy, Jim M              36 SLAM-OZ                        1:21.07  
 
Event 7  Men 60-64 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
 -- McNamee, Sr., Michael B   60 SLAM-OZ                             DQ  
 
Event 7  Men 70-74 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Cannon, William C         71 SLAM-OZ                        2:06.89  
 
Event 7  Men 75-79 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Maine, Thomas O           76 IM-IL                          1:47.85  
 
Event 8  Women 19-24 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Critchlow, Molly W        24 UNAT                             34.52  
 
Event 8  Women 30-34 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Day, Nadine K             31 IM-IL                            28.98  
 
Event 8  Women 35-39 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 McNamee, Mary B           35 SLAM-OZ                          45.07  
 
Event 8  Women 40-44 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Payne, Lori A             42 SLAM-OZ                          31.36  
 
Event 8  Women 45-49 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Delanois, Barbara         46 UNAT                             38.16  
 
Event 8  Women 55-59 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Pohlman, Mary M           56 IM-IL                            39.30  
 
Event 8  Men 19-24 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Johnson, Mikal W          22 SLAM-OZ                          28.24  
 
Event 8  Men 40-44 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Gaw, Jeffrey F            43 SLAM-OZ                          38.16  
 
Event 8  Men 45-49 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Hancock, Steven T         45 SLAM-OZ                          38.16  
 
Event 8  Men 55-59 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Ellenberger, Leroy        59 SLAM-OZ                          51.34  
 
Event 8  Men 60-64 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 McNamee, Sr., Michael B   60 SLAM-OZ                          42.96  
  2 Hyten, Bob                62 SLAM-OZ                          44.85  
 
Event 8  Men 70-74 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Pendleton, James K        71 SLAM-OZ                          38.00  
  2 Neubert, Bob J            71 SLAM-OZ                          41.44  
 
Event 8  Men 75-79 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Blake, Robert S           77 SLAM-OZ                          37.15  
  2 Sery, Donald J            77 SLAM-OZ                          47.02  
 
Event 9  Women 19-24 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Critchlow, Molly W        24 UNAT                           3:00.80  
 
Event 9  Men 19-24 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 McGettigan, Joseph P      21 SLAM-OZ                        3:07.02  
 
Event 9  Men 35-39 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Hopson, Bruce E           35 SLAM-OZ                        2:44.94  
  2 Leahy, Jim M              36 SLAM-OZ                        3:00.22  
 
Event 9  Men 40-44 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Keating, Raymond          42 SLAM-OZ                        2:42.74  
 
Event 9  Men 55-59 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Daughaday, Carlos C       55 SLAM-OZ                        3:37.20  
 
Event 9  Men 70-74 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Cannon, William C         71 SLAM-OZ                        4:26.20  
 
Event 9  Men 75-79 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Maine, Thomas O           76 IM-IL                          3:50.09  
 
Event 10  Women 30-34 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Day, Nadine K             31 IM-IL                          5:02.65  
 
Event 10  Women 55-59 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Pohlman, Mary M           56 IM-IL                          6:47.01  
 
Event 10  Women 90-94 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Hendry, Edith M           90 SLAM-OZ                       15:03.99  
 
Event 10  Men 35-39 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Leahy, Jim M              36 SLAM-OZ                        5:31.50  
 
Event 10  Men 40-44 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Keating, Raymond          42 SLAM-OZ                        5:47.54  
 
Event 10  Men 45-49 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Hancock, Steven T         45 SLAM-OZ                        6:01.77  
 
Event 10  Men 70-74 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Cannon, William C         71 SLAM-OZ                        8:15.38  
 
Event 11  Men 280-319 400 LC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals Points 
===============================================================================
  1 St. Louis Area Masters-OZ  'A'                              6:48.90  
     1) Blake, Robert S 77              2) Cannon, William C 71           
     3) Pendleton, James K 71           4) Sery, Donald J 77